Шановні колеги!

Хоча останнім часом стало прохолодніше, все ж жарка суха погода зробила свою справу, рослинність висохла і маленька іскра, кинута цигарка, сірник, навіть скляні предмети можуть спричинити займання сухої трави, очерету, сміття, торфу а в подальшому – пожежу. Пожежі завдають великих збитків державі та навколишньому середовищу. Пожежну небезпеку значно підвищують спалювання пожнивних рослинних залишків. В Україні за знищення, пошкодження або випалювання рослинності передбачена адміністративна (ст. 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків», яка передбачає штрафні санкції розміром від 10 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 170-680 грн.) та кримінальна відповідальність (ст. 245 КК України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», яка передбачає покарання до 10 років позбавлення волі).
У зв’язку з цим необхідно посилити дотримання правил пожежної безпеки, зокрема наступне:
 - будьте вкрай уважними при курінні;
- будьте обережні у поводженні з відкритим вогнем, газовими та електричними нагрівальними приладами, не залишайте їх без нагляду;
- не випалюйте рослинність або її залишки;
-  утримуйтесь від заїзду автотранспортом в ліс та на сільгоспугіддя з сухими рослинами;
- не розводьте вогнища поблизу будівель, сухої рослинності, лісу, лісосмуги, на торфяному грунті, біля сміття;
- утримуйтесь від використання відкритого вогню у вітряну погоду;
 - не допускайте дитячих пустощів з вогнем;

Якщо виникла пожежа негайно повідомте про це зателефонувавши за номером 101 та дотримуючись власної безпеки спробуйте локалізувати та гасити пожежу за допомогою підручних засобів.
Полум’я невеликих низових пожеж можна збивати, захльостуючи його гілками листяних порід, заливаючи водою, закидаючи ґрунтом, затоптуючи ногами, загрібаючи граблями. Торф’яні пожежі гасять перекопуванням палаючого торфу з поливанням водою.

При гасінні пожежі дійте обачно, не відходьте далеко від доріг і просік; якщо крім Вас на пожежі присутні інші люди, підтримуйте з  зоровий і звуковий зв’язок. При торф’яній пожежі враховуйте, що при горінні можуть утворюватися глибокі вирви, тому пересуватися слід обережно, за допомогою палиці попередньо перевіряючи міцність місцевості.
Якщо Ви опинилися поблизу епіцентру пожежі в лісі або на торфовищі і у Вас немає можливості своїми силами впоратися з її локалізацією і гасінням, негайно виходьте на дорогу або просіку, широку галявину, до берега річки або водоймища, в поле. Виходьте з небезпечної зони швидко, перпендикулярно до напрямку руху вогню. Якщо неможливо втекти від пожежі, накрийтесь одягом (не легкозаймистим), краще мокрим; якщо є водойма - увійдіть у водойму. Вийшовши на відкритий простір або галявину дихайте повітрям біля землі – там він менш задимлений, рот і ніс при цьому прикрийте ватно-марлевою пов’язкою або ганчіркою.